Perkant už 35 Eur NEMOKAMAS standartinis pristatymas visoje Lietuvoje!

Jaunystės vitaminas Kofermentas Q10

happy-mature-young-couple-enjoy-outdoor-leisure-activity-together-laughing-having-fun-man-carrying-w

Svarbus funkcinis elementas – kofermentas Q10 

Kofermentas Q10, kitaip dar vadinamas CoQ10, yra riebaluose tirpus, į vitaminus panašus junginys. Tai žmogaus organizmo natūraliai gaminamas antioksidantas, kuris neleidžia susidaryti laisviesiems radikalams, apsaugo įvairius organizmo audinius nuo oksidacinės pažaidos ir padeda atkurti reikiamą energijos gamybos lygį organizme.
CoQ10 randamas beveik kiekvienoje kūno ląstelėje. Didžiausias jo kiekis yra organuose, kuriems reikia daug energijos, tokiuose kaip širdis, inkstai, kepenys, plaučiai, raumenys, kasa, blužnis ir skydliaukė. 

Kofermento Q10 nauda organizmui

CoQ10 padeda sumažinti kraujospūdį, išvengti ar gydyti jau esamus įvairius širdies ir kraujotakos sutrikimus. Taip pat, padeda gydyti mitochondrijų disfunkciją, nutukimą, yra naudingas sergantiesiems cukriniu diabetu, nes reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.
Veikdamas kaip antioksidantas, CoQ10 padeda sumažinti kenksmingų junginių poveikį atminties, pažinimo ir fizinėms funkcijoms, taip sulėtindamas Alzheimerio ir Parkinsono ligos progresavimą. 

Kofermentas Q10 padeda sustiprinti mitochondrijų funkciją bei sumažinti uždegiminius procesus, todėl yra naudingas migrenos priepuolių profilaktikai bei jų gydymui. Taip pat, turi teigiamos įtakos vaisingumui, teigiamai veikia sergančius astma, padeda sumažinti vėžio riziką bei sulėtinti senėjimo procesus.

Kofermento Q10 poveikis odai

CoQ10 yra stiprus antioksidantas, padedantis apsaugoti odą nuo neigiamo saulės poveikio, kurį sukelia laisvieji radikalai. Padeda sumažinti kenksmingų saulės spindulių padarytą žalą ir taip išvengti jų sukeliamų senėjimo požymių. Be to, kofermentas Q10 ​​palaiko kolageno ir elastino gamybą, kurie yra atsakingi už odos atsinaujinimą, jos elastingumą ir stangrumą. 

Kofermento Q10 priešai

Žmogui senstant, CoQ10 koncentracija organizme sistemiškai mažėja. Žinoma, kad CoQ10 lygis pradeda kristi maždaug nuo 25-erių metų amžiaus, o sulaukus 50-ies, šio organizmo natūraliai pagaminamo antioksidanto lygis sumažėja daugiau nei 50 proc. Nepilnavertiška mityba, įtemptas gyvenimo būdas, stresas, įvairios ligos ir kai kurių vaistų vartojimas, taip pat mažina kofermento Q10 lygį. 

Kofermento Q10 šaltiniai

Dėl mažėjančių CoQ10 atsargų sulėtėja ir organizmo energijos gamyba. Vienas efektyviausių būdų palaikyti reikiamą energijos lygį – sveika ir subalansuota mityba, įtraukiant į mitybos racioną didžiausius kofermento Q10 kiekius turinčius maisto šaltinius, tokius kaip: mėsa, riebi žuvis, aliejus, riešutai ir sėklos. Reikalingą šio mikroelemento kiekį organizme padeda palaikyti ir kokybiški maisto papildai. 

CoQ10 didelė molekulinė masė bei blogas tirpumas vandenyje lemia ilgą bei nepilnavertį biologinį pasisavinimą organizme. CoQ10 pasisavinimą pagreitina riebalinės terpės buvimas, todėl kofermento Q10 maisto papildus rekomenduojama vartoti su maistu, kuriame gausu „gerųjų“ riebalų, ir taip pagerinti šio mikroelemento biologinį pasisavinimą organizme.

Nors su amžiumi, įtemptu gyvenimo būdu ir kitais gyvenimo faktoriais susijęs kofermento Q10 mažėjimas yra neišvengiamas – sveikesnė gyvensena, pilnavertė mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir kokybiški maisto papildai gali padėti išvengti kofermento Q10 trūkumo bei pagerinti jūsų sveikatą ir bendrą savijautą.

Apie mus – esame VitaLibro komanda, kuri rūpinasi, kad jūs gautumėte itin aukštos kokybės, suderintus maisto papildus. Mūsų tikslas ir misija – jūsų gera savijauta, grožis ir jaunystė. Mūsų produktus rasite čia: https://vitalibro.com/products/