Perkant už 35 Eur NEMOKAMAS standartinis pristatymas visoje Lietuvoje!

Susipažinkime su detoksikacija – kas tai ir kokia to nauda?

Susipažinkime su detoksikacija – kas tai ir kokia to nauda?

Šiais laikais esame veikiami daugybės cheminių medžiagų – tiek maiste, tiek ore, tiek kosmetikoje, kurią kasdien naudojame, ir kitur. Kai kurie produktai ar aplinkos sąlygos gali sukelti ganėtinai rimtą žalą organizmui bei sveikatai, o žmogaus kūnas ne visada pajėgus pilnai susidoroti su tokiu iššūkiu. Todėl, šiomis dienomis, žodis detoksikacija arba detox – girdimas vis dažniau. Tačiau, ar visi žinome, kas ta detoksikacija, kokia jos galima nauda ir koks yra toksinų poveikis organizmui? Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius detoksikacijos aspektus ir atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus apie kūno detoksikaciją.

Toksinai visur

Tyrimuose atlikti skaičiavimai rodo, kad kasdien susiduriame su begale skirtingų toksiškų medžiagų, ir tai net neapima chemijos ir GMO, pumpuojamų į maistą. Toksinų galima gauti ne tik su maistu, bet ir įkvepiant netinkamai naudojamų cheminių medžiagų, automobilių išmetamųjų dujų, sunkiųjų metalų, tabako dūmais užteršto oro dalelių ir daugybę kitų.

Pasaulinio gydymo centro teigimu, būti paveiktam apie 2,100,000 toksinų kiekvieną dieną šiais laikais yra ganėtinai įprasta. [1]

Dažnai net nesusimąstome, kiek kenksmingų medžiagų suvalgome, išgeriame, įkvepiame iš aplinkos … Laikui bėgant, šios medžiagos kaupiasi, apsunkindamos natūralias detoksikacijos sistemas. Nors nedideli kiekiai toksinų ir kitų teršalų gali likti nepastebėti, susikaupus jų daugiau, mūsų kūnas gali pasiekti lūžio tašką ir susidurti su nemaloniais šalutiniais poveikiais.

Kas atsakingas už organizmo švarą?

Žmogaus kūnas yra prisitaikęs pats šalinti toksinus ir tai daro be sustojimo. Pagrindines organizmo detoksikacijos sistemas, kurios neutralizuoja arba pašalina kenksmingas medžiagas, sudaro kepenys, inkstai, plaučiai, oda ir žarnynas.

Kyla klausimas: jei jau kasdien detoksikaciją už mus atlieka pats organizmas, tuomet kam reikalinga papildoma kūno detoksikacija?

Atsakymas: jei už natūralią organizmo detoksikaciją atsakingos sistemos perkrautos, joms tampa sunku susidoroti su toksinų ir kitų teršalų pertekliumi. Toksinams nepasišalinus iš organizmo, jie pasilieka ir kaupiasi, dažniausiai riebalinėse ląstelėse, audiniuose ir kauluose. O tai, savo ruožtu, gali sukelti nemalonius šalutinius poveikius.

Kai organizme kaupiasi didelis kiekis toksinų

Pagrindiniai požymiai, rodantys, kad organizmas nesugeba susidoroti su į jį patenkančiais toksinais, yra nuolatinis energijos stygius, sunkumo jausmas, blogas kvapas iš burnos, liežuvio apnašos, silpnumas. Teršalų perteklius taip pat apsunkina virškinimo veiklą, lėtina medžiagų apykaitą, trukdo įsisavinti vitaminus, silpnina imunitetą. Užterštumo požymiai gali būti ir nepraeinantys odos bėrimai, skysčių susilaikymas organizme, tinimas.

 

Trys augaliniai ekstraktai, kurie ypatingai vertinami dėl teigiamo poveikio stiprinant natūralią kūno detoksikacijos sistemą:
  • Tikrasis margainis – saugo kepenis nuo toksinų poveikio bei palaiko gerą kepenų funkciją. Visgi, kepenys ir detoksikacija – tai du neatsiejami dalykai, nes kepenys yra pagrindinė kūno filtravimo sistema, paverčianti toksinus į atliekas, išvalanti kraują ir metabolizuojanti maistines medžiagas. [2]

  • Artišokas – padeda virškinimui, teigiamai veikia kepenis ir tulžies pūslę. Artišokas taip pat aprūpina organizmą folio rūgštimi, vitaminu C ir K, magniu, fosforu, kaliu ir geležimi. Lyginant su kitomis daržovėmis, artišokas pasižymi dideliu antioksidantų kiekiu. [3]

  • Kiaulpienė – jos lapuose esantis karotinas palaiko gerą regėjimą, odos ir gleivinių sveikatą. Kiaulpienės taip pat turi naudingų mikroelementų, tokių kaip geležis, manganas ir varis. Bet, bene, svarbiausias pienės turtas – tai skaidulinė medžiaga inulinas, kuris pasižymi sugebėjimu mažinti kenksmingojo cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoti žarnyno mikrofloros sudėtį ir šalinti iš organizmo toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas. [4]
Kokia nauda iš detoksikacijos?

Detoksikacijos nauda ir jos mastas gali būti jaučiamas įvairiai, priklausomai nuo individualaus organizmo, gyvenimo būdo bei dabartinės savijautos. Nepaisant to, tai gali būti Jūsų atspirties taškas, siekiant palaikyti normalią kepenų bei žarnyno veiklą, lengviau kontroliuoti kūno svorį, efektyviau įsisavinti svarbias maistines medžiagas, gaunamas su maistu ar maisto papildais. Po detoksikacijos galimas padidėjęs energijos kiekis ir gyvybingumas, švaresnė oda bei geresnė išvaizda, taip pat, gali sumažėti uždegiminiai procesai organizme ir sustiprėti imuninė sistema.

Kaip atrodo detoksikacija?

Organizmo detoksikacija – tai pagalba kūnui lengviau pašalinti organizme susikaupusias kenksmingas medžiagas. Norint atlikti detoksikaciją, nereikia laikytis ekstremalių dietų ir sukelti dar daugiau streso organizmui. Organizmo valymas natūraliomis priemonėmis – pats geriausias būdas pasirūpinti jo švara. Svarbu laikytis keleto žingsnių:

  • Vengti greito maisto, pusgaminių, rafinuoto cukraus, labai riebių ar sūrių produktų;
  • Padidinti neperdirbto skaidulinio maisto kiekį;
  • Mitybos racioną papildyti augaliniais ekstraktais, naudingais natūraliems detoksikacijos procesams;
  • Gerti daugiau vandens.

Vanduo yra medžiagų apykaitos pagrindas. Jis būtinas visoms svarbiausioms organizmo funkcijoms, įskaitant detoksikaciją, antioksidantinius procesus bei ląstelių atsinaujinimą. Net ir nedidelis vandens trūkumas organizme gali apsunkinti šiuos procesus.

Šaltiniai:

1. https://nervedoctor.info/daily-toxin-intake-how-many-toxins-are-you-accumulating/

2. https://www.healthline.com/nutrition/milk-thistle-benefits

3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26310198/

4. https://www.medicalnewstoday.com/articles/324083#10-possible-health-benefits


Straipsnyje pateikiama informacija nėra skirta reklamuoti maisto papildus. Pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nėra nesusijusi su autoriaus apsisprendimu įsigyti ar vartoti maisto papildus.